ośrodek wypoczynkowy przylesie ustka
Sala Tradycji Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. Wiceadmirała Jósefa Unruga w Ustce
Plansze i gabloty na eksponaty, będące na wyposażeniu Sali Tradycji, zostały wykonane w jednolitej formie. W otworach okiennych sali zainstalowano witryny z wizerunkami okrętów Marynarki Wojennej RP. Całość utrzymano w kolorystyce oddającej specyfikę służby na morzu. Prezentacja plansz i eksponatów jest zgodna z kierunkiem zwiedzania ekspozycji. Obejmuje całokształt tradycji szkolenia morskiego, począwszy od inauguracji szkolenia w Szkole Marynarzy w Modlinie, poprzez kolejne ośrodki szkolenia marynarzy i podoficerów polskiej floty. Ekspozycję zamyka prezentacja fotograficzna i rzeczowa związana z historią najnowszą Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Plansze i eksponaty głównego ciągu tematycznego umieszczono w siedmiu niszach lewego i prawego skrzydła Sali Tradycji. Ponadto nisze zostały wyposażone w oświetlenie punktowe a gabloty na eksponaty w oświetlenie wewnętrzne. Nisza szósta została przeznaczona na wyeksponowanie pucharów i trofeów sportowych. Część sali głównej jest poświęcona sylwetce patrona CSMW. Umieszczono tam przedmioty związane z działalnością służbową i życiem prywatnym wiceadmirała Józefa UNRUGA. Biografia admirała i reprodukcje zdjęć przedstawiają trzy plansze, natomiast eksponaty znajdują się w dwóch gablotach. Po przeciwległej stronie sali został umieszczony wizerunek strony głównej 
i odwrotnej sztandaru jednostki oraz akty nadania, ufundowania i wręczenia sztandaru. Powyżej znajduje się replika odznaki pamiątkowej CSMW. Na ścianie głównej sali została umieszczona mapa polskiego wybrzeża z zaznaczonymi bazami morskimi i lotniczymi. Po przeciwnej stronie znajduje się szesnaście portretów dowódców i komendantów jednostek szkolnych MW, których CSMW dziedziczy tradycje do czasów współczesnych.

Ponadto w sali tradycji można oglądać liczne odznaczenia, zdjęcia, listy, zabytkową broń (np. fragment miecza średniowiecznego, fragment rapieru koszowego), flagi, bandery, portrety, sztandary, puchary.

Istnieje możliwość zwiedzania przez grupy zorganiozwane (nawet kilku-kilkunastoosobowe) po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Kontakt:

Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. wiceadmirała Józefa Unruga w Ustce

kmdr ppor.mgr Robert Biernaczyk
Szef Sekcji Wychowawczej
Oficer prasowy
tel. 59 8151492
e-mail:rzecznikcszmw@mw.mil.pl

Galeria zdjęć